Szczypior gotuje

Mono porcjowy mus z wędzonej makreli w galarecie z kawiorem z gromadnika.

Mono porcjowy mus z wędzonej makreli w galarecie z kawiorem z gromadnika.
Lista zakupów - wszystkie składniki potrzebne do przepisu:
Makrela - 400 g
Velouté z ryby - 300 g
Śmietana 36% - 250 ml
Ocena
4.25
40
Średnia 4.25 / 5 (40 głosy)
Mono porcjowy mus z wędzonej makreli w galarecie z kawiorem z gromadnika.
  1. 1. Na początku sporządzić galaretę rybną ok 1l. Schłodzić foremki timbale lub małe kubeczki w zamrażarce. Foremki napełnić po sam brzeg tężejącym wywarem z galarety następnie wsadzamy je do dużego naczynia wypełnionego lodem i wodą (50-50%) na ok 1 minutę. Galareta powinna pokryć brzegi foremek na ok 3mm, a resztę galarety wylewamy. Czynność powtórzyć z każdą foremką. Pozostałą część galarety pozostawić.
  2. 2. Makrelę obieramy ze skóry usuwając wszystkie ości. Pokrojoną rybę blendujemy (najlepiej schłodzonymi częściami maszynki) z velouté (przepis na velouté znajdziesz http://przemyslawkusnierek.blog.niam.pl/pl/przepis/6971), doprawiamy do smaku solą i pieprzem. Masę przecieramy przez sito na gładką masę. Dodajemy ok 0,2l niestężałej galarety rybnej i powoli mieszamy z ubitą śmietaną.
  3. 3. Do foremek pokrytych galaretą dodajemy na dno odrobinę kawioru i do 3/4 obiętości zalewamy musem z makreli. Każdą z foremek "stukamy" delikatnie o stół aby pozbyć się pęcherzyków powietrza. Pozostałą częścią galarety zalewamy foremki i pozostawiamy w lodówce do zastygnięcia.
    Do foremek pokrytych galaretą dodajemy na dno odrobinę kawioru i do 3/4 obiętości zalewamy musem z makreli. Każdą z foremek
  4. 4. Przed zaserwowaniem dania- foremki wkładamy do gorącej wody na kilka sekund aby galaretka "odkleiła się" od foremki.
Komentarze (0) Komentujesz jako Gość. Zaloguj się lub Załóż konto
Twój komentarz
O mnie
Przemysław Kuśnierek od kilku lat jest właścicielem firmy . więcej »
Współpraca
Zapraszam na mój fanpage
Zapraszam na mój program Coolinaria z Radia Park Fm z Kędzierzyna Koźla na youtube